Witam,
W ramach oferowanych szkoleń zapraszam na nowe zagadnienie poruszane na 2 dniowym szkoleniu. Szkolenie jest przewidziane dla administratorów baz danych lub osób, które chcą administratorami zostać. Obszar ten jest dość istotny w zadaniach administracyjnych w konkteście zabezpieczenia danych.
Standardowa kopia zapasowa nie jest idealnym mechanizmem zabezpieczenia danych, można utracić względnie dużo danych co może nie być akceptowane przez kierownictwo organizacji. Ten problem był zapalnikiem ułożenia nowego programu szkolenia, który mam nadzieję, spotka się z dużym zainteresowaniem gdyż zakres tego materiału jest oryginalny oraz rzadko spotykany.
W ramach szkolenia poruszamy w zasadzie wszystkie dostepne elementy wysokiej dostępności zarówno na samej platformie baz danych jak i systemu operacyjnego. Poruszany jest również mechanizm synchronizacji baz danych Mirroring, który wciąż jest i może być używany w systemach opartych o starsze wersje Microsoft SQL Server.
Witamy odwiedzających naszą stronę.
Zgodnie z zapowiedziamy na forach na których pojawiły się wpisy dotyczące szkoleń organizowanych przez naszą stronę wprowadzamy szkolenia weekendowe. Zapraszam osoby przede wszystkim prywatne, które są zainteresowane podniesieniem swoich kwalifikacji zawodowych, aby z sukcesem i wiedzą zdobywać kolejne poziomu zawodowej kariery.
Szkolimy w zakresie Windows Server oraz SQL Server. Zajęcia odbywać będą się w sobotę i niedzielę a czas trwania zależy od uczestników.
Zapraszamy do kontaktu w celu opracowania programu szkolenia dopasowanego do własnych potrzeb.
Podchwytliwe pytanie? No tak, większość zgodnie odpowie, że SQL Server na platformie Linux jest nie możliwy. Wciąż flagowy produkt bazodanowy Microsoft jest dostępny tylko i wyłącznie w systemie operacyjnym Windows zarówno w wersji serwerowej jak i desktopowej.
Po serii wielu szkoleń dotyczących T-SQL w których słyszałem zdanie "nie rozumiem złączeń tabel" postanowiłem napisać krótkie wyjaśnienie 4 podstawowych typów złączeń dostępnych w SQL Server.
Posiadanie wiedzy w tym zakresie jest niezbędne i wynika z koncepcji działania relacyjnych baz danych. W sytuacji gdy dane biznesowe są umieszczone w dwóch i więcej tabelach zachodzi potrzeba połączenia wielu tabel w jeden wynik, jeden set.
Często na szkoleniach lub w rozmowach z osobami zajmującymi się SQL Serverem otrzymuje zapytanie dotyczących darmowych baz danych na których można ćwiczyć zapytania. W związku z tymi potrzebami postanowiłem przybliżyć kilka dostępnych baz danych do pobrania w sieci i na mojej stronie wraz z opisem ich instalacji.
Z okazji zbliżających się świąt życzymy wszystkim uczącym się i zamierzającym się uczyć zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych napełni Wasze serca spokojem i radością.
Po raz kolejny miałem przyjemność wystąpić na konferencji, która przychylnym okiem spogląda na zagadnienia o Microsoft SQL Server.
Tym razem dla uczestników Łódzkiego zgiełku przygotowałem temat związany z bezpieczeństwem.
W trakcie konferencji poruszyłem tematy związane z wyjaśnieniem czy DENY jest ważniejszy niż GRANT. Czy są odstępstwa od tej reguły?
Dodatkowo przedstawiłem nowości SQL 2016 w zakresie uprawnień a konkretnie zapowiadaną od dawna nowość związaną z uprawnieniami na poziomie rekordu.
Zapraszam do zapoznania się z prezentacją oraz tematem konferencji.
Po raz pierwszy miałem przyjemność wystąpienia na konferencji z mam nadzieję ciekawym tematem oczywiście związanym z SQL Server. Na swojej czterdziesto-minutowej sesji przedstawiłem w telegraficznym skrócie rodzaje kopii zapasowej. Czy potrzebny nam log transakcyjny.
Przedstawiłem krótkie demo ukazując fakt, że SQL może działać długi czas bez dysku, na którym był plik MDF. Jak rozwiązać sytuację, w której tracimy plik MDF, ale nadal posiadamy plik LDF.
Zapraszam do krótkiej prezentacji.